The Order 1886 [PS4] - opinia o grze


Na początek kilka suchych informacji:

Data wydania: 20 lutego 2015
Wydawca: Sony Interactive Entertainment
Platforma: PlayStation 4
Producenci: Ready at Dawn, SIE Santa Monica Studio

Pierwsza gra autorstwa studia Ready At Dawn na konsolę PlayStation 4. Jest to produkcja akcji z naciskiem na mroczny klimat, rozgrywająca się w Londynie, w epoce wiktoriańskiej. W The Order: 1886 gracz zmierzy się z przerażającymi potworami, a do ich zniszczenia posłuży się różnymi broniami.


Opinia:

Skończyłem dla Was kolejną grę i muszę przyznać iż muszę przyznać rację osobom które mówiły, że gra jest krótka. Jednak myliłby się ten kto uważa iż jest to wada. Delikatną wadą mogłaby być pewna liniowość produkcji [a właściwie duża liniowość], oraz olbrzymia ilość wstawek filmowych na silniku gry. Gra wygląda bardzo ładnie, nawet dwa lata po premierze i wcale nie dziwię się iż mówiono o niej w swoim czasie "najładniejsza gra na PS4". Troszeczkę rozczarowuje ostatnie starcie, jednak kto wie, może specjalnie zrobiono to w taki sposób aby w kolejnych częściach rozbudować postacie. Mam wrażenie jakby cała gra była tylko wstępem do czegoś większego. Poznajemy kilka ciekawych postaci, ich motywacje oraz charaktery i mimo, że kilka sekretów zostało odkrytych to i tak ciekawią mnie dalsze przygody bohaterów. Gra jest bardzo typową strzelanką z systemem chowania się za osłonami, z bardzo standardowymi brońmi, niby jest kilka oryginalnych przedmiotów stworzonych dzięki genialnemu wynalazcy Nikoli Tesli, ale jest tego za mało nawet jak na tak krótką produkcję. Zresztą dość długo się je ładuje i można polec podczas silnego ostrzału zanim zdąrzysz wystrzelić tym piorunem czy termitem.
Słowem podsumowania. Produkcja ciekawa, krótka i ładnie się prezentująca. Jednak czuje się pewien niedosyt i chciałoby się dowiedzieć więcej o bohaterach

Komentarze