Przejdź do głównej zawartości

The Order 1886 [PS4] - opinia o grze


Na początek kilka suchych informacji:

Data wydania: 20 lutego 2015
Wydawca: Sony Interactive Entertainment
Platforma: PlayStation 4
Producenci: Ready at Dawn, SIE Santa Monica Studio

Pierwsza gra autorstwa studia Ready At Dawn na konsolę PlayStation 4. Jest to produkcja akcji z naciskiem na mroczny klimat, rozgrywająca się w Londynie, w epoce wiktoriańskiej. W The Order: 1886 gracz zmierzy się z przerażającymi potworami, a do ich zniszczenia posłuży się różnymi broniami.


Opinia:

Skończyłem dla Was kolejną grę i muszę przyznać iż muszę przyznać rację osobom które mówiły, że gra jest krótka. Jednak myliłby się ten kto uważa iż jest to wada. Delikatną wadą mogłaby być pewna liniowość produkcji [a właściwie duża liniowość], oraz olbrzymia ilość wstawek filmowych na silniku gry. Gra wygląda bardzo ładnie, nawet dwa lata po premierze i wcale nie dziwię się iż mówiono o niej w swoim czasie "najładniejsza gra na PS4". Troszeczkę rozczarowuje ostatnie starcie, jednak kto wie, może specjalnie zrobiono to w taki sposób aby w kolejnych częściach rozbudować postacie. Mam wrażenie jakby cała gra była tylko wstępem do czegoś większego. Poznajemy kilka ciekawych postaci, ich motywacje oraz charaktery i mimo, że kilka sekretów zostało odkrytych to i tak ciekawią mnie dalsze przygody bohaterów. Gra jest bardzo typową strzelanką z systemem chowania się za osłonami, z bardzo standardowymi brońmi, niby jest kilka oryginalnych przedmiotów stworzonych dzięki genialnemu wynalazcy Nikoli Tesli, ale jest tego za mało nawet jak na tak krótką produkcję. Zresztą dość długo się je ładuje i można polec podczas silnego ostrzału zanim zdąrzysz wystrzelić tym piorunem czy termitem.
Słowem podsumowania. Produkcja ciekawa, krótka i ładnie się prezentująca. Jednak czuje się pewien niedosyt i chciałoby się dowiedzieć więcej o bohaterach

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Marcin Mortka - Żółte Ślepia [PRZEDPREMIEROWA]

Jest to druga książka jaką dostałem przed oficjalną premierą. Wiecie, nie spodziewałem się, że książka ta aż tak bardzo mi się spodoba. Żałuje, że nie natrafiłem wcześniej na pióro tego pisarza. Ale skończmy ten wstęp i przystąpmy do opinii czy recenzji książki.

------------------------------------------------------------------------------------------------------ Okładka:
Wydawnictwo: Uroboros Premiera: 26 luty 2020
------------------------------------------------------------------------------------------------- Opis marketingowy:

Najnowsza fantastyczno-historyczna powieść Marcina Mortki!
Jest 995 rok. Medvid to potężny, barczysty wojownik, który od zawsze wiernie towarzyszy księciu Bolkowi, próbującemu zjednoczyć kraj pod swoim panowaniem. Medvid doradza księciu, jak okiełznać słowiańskie moce magiczne – jak postępować z żercami, gdzie szukać wilkołaków i wodników, czym przekupić miejscowe wiedźmy i rusałki, jak przepędzić licha, leszych i latawice. Jednak na książęcym dworze coraz w…

K. C. Archer - Instytut [PRZEDPREMIEROWA]

Cześć, przychodzę do Was z książką którą dostałem pod koniec grudnia jednak w wyniku innych obowiązków zacząłem ją czytać dopiero po Sylwestrze. Chciałem też wytłumaczyć się z mniejszej niż zwykle ilości ilustracji w tekście. Jest to spowodowane wersją którąż otrzymałem. Po prostu nie miała ona wbudowanej okładki a tylko w takim przypadku zrobiłbym zdjęcia wersji elektronicznej. No nic, ja już Was nie odciągam i zapraszam do poniższego tekstu.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Uroboros
Seria: Instytut
Premiera: 29 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Teddy Cannon nie jest typową dwudziestokilkuletnią kobietą. Owszem, jest zaradna, bystra i pokręcona. Ale potrafi też z niesamowitą precyzją czytać ludzi. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że jest prawdziwym medium.

Kiedy seria złych decyzji prowadzi Ted…

Oliwia Tybulewicz - Kropla Nadziei

Po długiej przerwie od czytania, spowodowanej niemocą czytelniczą a później innymi zajęciami wracam z kolejną przeczytaną powieścią. Jest to krótka książeczka, którą możnaby spokojnie w jeden, dwa dni ukończyć.


-------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:


Wydawnictwo: e-bookowo.pl
Seria: Kropla Życia
Premiera: 1 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Zadawanie się z wampirami to same kłopoty, o tym wie praktycznie każdy, ale gdy topnieją oszczędności, wykonanie drobnego zlecenia dla hrabiny Kraus wydaje się nie najgorszym pomysłem. Do czasu.
Jaką historię kryje ekskluzywny kamień z zielonym oczkiem? Czy Artur coś ukrywa? I kiedy w końcu skończy się remont w domu Sabiny?!
Pub Luna raz jeszcze zaprasza w swe progi!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:


 Po…