Przejdź do głównej zawartości

Juliusz Verne - Tajemnicza Wyspa


Cześć dzisiaj przychodzę do Was z kolejnym postem z cyklu "wspomnienia". Tym razem chciałem Wam pokazać książkę, a właściwie dwie ponieważ jest ona podzielona na dwa tomy. Która jest niby kierowana do młodzieży, ale i dorośli odnajdą w niej wiele ciekawych treści. Z góry wybaczcie za skany okładek oraz pierwszej strony, pierwszego tomu ale muszę przyjrzeć się bliżej aparatowi. Normalnie skanowałbym tylko okładkę, ale w wypadku chciałem Wam pokazać rok wydrukowania posiadanej przeze mnie wersji. Nie bójcie się spojlerów ponieważ ostatni raz czytałem Tajemniczą Wyspę chyba jakieś dziesięć lat temu, albo i więcej ale nie był to pierwszy raz. Nie pamiętam dokładnie ile miałem lat ale mam niejasne wrażenie, że było to w drugiej klasie podstawówki. Wtedy gdy szkolna biblioteka w ciągu roku szkolnego wymieniała mi cztery razy kartę, jak przychodziłem do biblioteki to nawet nie musiałem już mówić jak się nazywam czy podawać jej numeru (takie uprzywilejowanie stałego klienta). Pamiętam, że na początku książka wydawała mi się strasznie gruba, każdy z tomów ma po około 300 stron, ale przeczytałem ją z przyjemnością. I to tak wielką, że po jej ukończeniu szukałem a właściwie zapytałem rodziców jakie inne książki tego autora mamy. Dostałem "Piętnastoletniego Kapitana", "W okół księżyca", i jakąś jeszcze a jakiś czas później na urodziny "Dwa lata wakacji".

Mam nadzieję, że wybaczycie mi taką prywatę, ale chyba większość z Was zna tego twórcę, chociażby z "80 dni do okoła świata" czy "podróż do wnętrza ziemi", i to jeśli nie książek to którejś z wielu (naprawdę wielu), adaptacji filmowych, tak tych z aktorami jak i animowanych.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Marcin Mortka - Żółte Ślepia [PRZEDPREMIEROWA]

Jest to druga książka jaką dostałem przed oficjalną premierą. Wiecie, nie spodziewałem się, że książka ta aż tak bardzo mi się spodoba. Żałuje, że nie natrafiłem wcześniej na pióro tego pisarza. Ale skończmy ten wstęp i przystąpmy do opinii czy recenzji książki.

------------------------------------------------------------------------------------------------------ Okładka:
Wydawnictwo: Uroboros Premiera: 26 luty 2020
------------------------------------------------------------------------------------------------- Opis marketingowy:

Najnowsza fantastyczno-historyczna powieść Marcina Mortki!
Jest 995 rok. Medvid to potężny, barczysty wojownik, który od zawsze wiernie towarzyszy księciu Bolkowi, próbującemu zjednoczyć kraj pod swoim panowaniem. Medvid doradza księciu, jak okiełznać słowiańskie moce magiczne – jak postępować z żercami, gdzie szukać wilkołaków i wodników, czym przekupić miejscowe wiedźmy i rusałki, jak przepędzić licha, leszych i latawice. Jednak na książęcym dworze coraz w…

K. C. Archer - Instytut [PRZEDPREMIEROWA]

Cześć, przychodzę do Was z książką którą dostałem pod koniec grudnia jednak w wyniku innych obowiązków zacząłem ją czytać dopiero po Sylwestrze. Chciałem też wytłumaczyć się z mniejszej niż zwykle ilości ilustracji w tekście. Jest to spowodowane wersją którąż otrzymałem. Po prostu nie miała ona wbudowanej okładki a tylko w takim przypadku zrobiłbym zdjęcia wersji elektronicznej. No nic, ja już Was nie odciągam i zapraszam do poniższego tekstu.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Uroboros
Seria: Instytut
Premiera: 29 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Teddy Cannon nie jest typową dwudziestokilkuletnią kobietą. Owszem, jest zaradna, bystra i pokręcona. Ale potrafi też z niesamowitą precyzją czytać ludzi. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że jest prawdziwym medium.

Kiedy seria złych decyzji prowadzi Ted…

Oliwia Tybulewicz - Kropla Nadziei

Po długiej przerwie od czytania, spowodowanej niemocą czytelniczą a później innymi zajęciami wracam z kolejną przeczytaną powieścią. Jest to krótka książeczka, którą możnaby spokojnie w jeden, dwa dni ukończyć.


-------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:


Wydawnictwo: e-bookowo.pl
Seria: Kropla Życia
Premiera: 1 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Zadawanie się z wampirami to same kłopoty, o tym wie praktycznie każdy, ale gdy topnieją oszczędności, wykonanie drobnego zlecenia dla hrabiny Kraus wydaje się nie najgorszym pomysłem. Do czasu.
Jaką historię kryje ekskluzywny kamień z zielonym oczkiem? Czy Artur coś ukrywa? I kiedy w końcu skończy się remont w domu Sabiny?!
Pub Luna raz jeszcze zaprasza w swe progi!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:


 Po…