Przejdź do głównej zawartości

John Flanagan - Zwiadowcy [cykl]


Cześć, i znowu przychodzę do Was z postem okołoksiążkowym. Tym razem chciałbym przybliżyć Wam świetną serię młodzieżową dla osób pragnących akcji oraz intrygujących bohaterów z przeszłością i tajemnicą oraz świata fantasy. Osobiście czytałem tylko dwanaście tomów cyklu podstawowego [http://lubimyczytac.pl/cykl/164/zwiadowcy], który pierwszy tom, czyli "ruiny Gorlanu", widzicie na górze oraz jeden tom z "wczesnych lat". A te dwa skany to jedyne egzemplarze które posiadam w wersji fizycznej. Resztę czytałem na czytniku ebooków. Książkę a właściwie cały cykl czytało mi się tak przyjemnie i szybko iż poświęcałem mniej więcej jeden dzień na jedną książkę. Jeśli lubicie fantastykę ale [kurczę jak teraz zdradzę pewien element świata, może to być odebrane za spojler]. Nie, nie będę wam pisał o tej specyficznej budowie świata. John Flanagan stworzył bardzo spójne uniwersum i tak bogate w szczegóły, że bez problemu stworzycie dość dokładną mapę tegoż świata. Dodatkowym plusem jest to, że jest to podane w sposób bardzo naturalny i czytelnik sam wpisuje sobie w odpowiednie miejsca na mapie dane elementy bez tzw. "suchej gadki". Sami tytułowi zwiadowcy są przedstawieni w sposób niezwykle oryginalny. Ponieważ [i tu kolejne elementy mogące być spojlerem, chociaż nie podam żadnych konkretów], na początku dowiadujemy się o nich z plotek, legend czy czymś w tym rodzaju. Dopiero później dostajemy kilka faktów o nich, jednak nadal mamy tę pewność iż zwiadowcy nie odkryli przed nami wszystkich kart. Polecam fanom fantastyki akcji w każdym wieku, nie tylko grupie docelowej czyli młodzieży ale również dorosłym.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Marcin Mortka - Żółte Ślepia [PRZEDPREMIEROWA]

Jest to druga książka jaką dostałem przed oficjalną premierą. Wiecie, nie spodziewałem się, że książka ta aż tak bardzo mi się spodoba. Żałuje, że nie natrafiłem wcześniej na pióro tego pisarza. Ale skończmy ten wstęp i przystąpmy do opinii czy recenzji książki.

------------------------------------------------------------------------------------------------------ Okładka:
Wydawnictwo: Uroboros Premiera: 26 luty 2020
------------------------------------------------------------------------------------------------- Opis marketingowy:

Najnowsza fantastyczno-historyczna powieść Marcina Mortki!
Jest 995 rok. Medvid to potężny, barczysty wojownik, który od zawsze wiernie towarzyszy księciu Bolkowi, próbującemu zjednoczyć kraj pod swoim panowaniem. Medvid doradza księciu, jak okiełznać słowiańskie moce magiczne – jak postępować z żercami, gdzie szukać wilkołaków i wodników, czym przekupić miejscowe wiedźmy i rusałki, jak przepędzić licha, leszych i latawice. Jednak na książęcym dworze coraz w…

K. C. Archer - Instytut [PRZEDPREMIEROWA]

Cześć, przychodzę do Was z książką którą dostałem pod koniec grudnia jednak w wyniku innych obowiązków zacząłem ją czytać dopiero po Sylwestrze. Chciałem też wytłumaczyć się z mniejszej niż zwykle ilości ilustracji w tekście. Jest to spowodowane wersją którąż otrzymałem. Po prostu nie miała ona wbudowanej okładki a tylko w takim przypadku zrobiłbym zdjęcia wersji elektronicznej. No nic, ja już Was nie odciągam i zapraszam do poniższego tekstu.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Uroboros
Seria: Instytut
Premiera: 29 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Teddy Cannon nie jest typową dwudziestokilkuletnią kobietą. Owszem, jest zaradna, bystra i pokręcona. Ale potrafi też z niesamowitą precyzją czytać ludzi. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że jest prawdziwym medium.

Kiedy seria złych decyzji prowadzi Ted…

Oliwia Tybulewicz - Kropla Nadziei

Po długiej przerwie od czytania, spowodowanej niemocą czytelniczą a później innymi zajęciami wracam z kolejną przeczytaną powieścią. Jest to krótka książeczka, którą możnaby spokojnie w jeden, dwa dni ukończyć.


-------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:


Wydawnictwo: e-bookowo.pl
Seria: Kropla Życia
Premiera: 1 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Zadawanie się z wampirami to same kłopoty, o tym wie praktycznie każdy, ale gdy topnieją oszczędności, wykonanie drobnego zlecenia dla hrabiny Kraus wydaje się nie najgorszym pomysłem. Do czasu.
Jaką historię kryje ekskluzywny kamień z zielonym oczkiem? Czy Artur coś ukrywa? I kiedy w końcu skończy się remont w domu Sabiny?!
Pub Luna raz jeszcze zaprasza w swe progi!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:


 Po…