Orson Scott Card - Pamięć Ziemi


Opis marketingowy:

Wysoko znad planety Harmonia spogląda Naddusza i bacznie obserwuje. Jego zadanie od wielu tysięcy lat jest takie samo – chronić ludzką kolonię zasiedlającą tę planetę, za wszelką cenę bronić Harmonii, a przede wszystkim nie dopuścić do jej autodestrukcji. Do tej pory na Harmonii panował pokój, nie istniała niebezpieczna broń masowej zagłady ani technologia, która umożliwiłaby stworzenie takiej broni. Kontrolując bazy danych i ingerując w ludzkie umysły, sztuczna inteligencja – Naddusza – mógł bez problemów wypełniać swą misję.
Pojawił się jednak poważny problem. Naddusza odkrywa, że nie ma dostępu do części banków danych, a jego systemy mocy przestały działać prawidłowo. Natomiast na spokojnej dotychczas Harmonii ludzie zaczynają się buntować, myśleć o władzy, pieniądzach i podbojach…

źródło opisu: Okładka
źródło okładki: http://www.proszynski.pl/Pamiec_ziemi-p-30496-.html


------------------------------------------------------------------------------------

Opinia:

Szczerze. Książka której początek okazał się najlepszy a później wszystko ciągnęło się w nieskończoność. Cały wątek Nadduszy który chroni ludzkość przed niebezpieczeństwem zniszczenia, jest interesujący ale podany w tak nudny i nieciekawy sposób iż mógłbym powiedzieć, że książkę można stosować wśród osób cierpiących na bezsenność. Wiem, że to mocne słowa ale niestety tak to odczuwam. Produkcja jest nudna i nie potrafi do siebie przekonać. Przykro mi to mówić ale NIE POLECAM wam tej książki.

Komentarze