Przejdź do głównej zawartości

Miroslav Žamboch - Zakuty w stal

Cześć, mam nadzieję, że nie zanudziłem Was tymi postami między ostatnią opinią a tą. Tym razem sięgnąłem po książkę Miroslav'a Žamboch'a którego znam z jego "Wojny Absolutnej", która podobała mi się chociaż nie była pozbawiona wad. Jednak nie o tej książce chciałem pisać.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Okładka:


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Opis marketingowy:

Stal nie jest najodporniejszym materiałem…
Maszyny nie powinny zabijać ludzi.

Świat stał się pustynią, skażoną chemicznymi i radioaktywnymi truciznami. Czterysta lat po zakończeniu wojny globalnej ludzie potrzebują źródeł, surowców i przestrzeni życiowej.
Przeszkadzają im w tym pogrobowcy Starej Wojny – stopniowo rozpadające się, ale nadal aktywne autonomiczne maszyny bojowe i degradujące się sztuczne inteligencje.
Matyjasz Sanders jest mechanikiem wcielonym na siłę do załogi wielkiego czołgu.
To zbieranina zawodowych najemników zapewniających ochronę konwojom handlowym.
Dobry pancerz, sprzężone działka i armata, to jedne z największych gwarancji pokoju.
Zbliża się dzień, w którym ziemia znów będzie należała do ludzi.

źródło opisu: www.fabrykaslow.com.pl

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Opinia:

Po przeczytaniu opisu macie pewnie przed oczami prawie typowe post-apo, prawda? Otóż macie połowiczną rację. Jest to post-apo gdzie ludzkość musi radzić sobie na Ziemi [chociaż kto wie, może to jakaś inna planeta], po wojnie ludzi i SI. Typowe, powiecie? Do tej pory się zgodzę, jednak ciekawszym jest główny bohater, zatrudniony przez najemników jako mechanik do ich czołgu. Czasami jego postępowanie potrafi człowieka wkurzyć, nawet bardzo ale ogólnie jest to postać pełna niespodzianek. Co nie często zdarza się bohaterom literackim. Nasi najemnicy o których sprzęt dba bohater, zostaje wynajęta do ochrony karawany kupieckiej. Chyba nie musze mówić, że nie jest to typowe zadanie, mimo iż na takie wygląda. Jest to świetny przykład lekkiej i przyjemnej książki akcji w motywach post-apo z satysfakcjonującym zakończeniem, oraz więcej niż jednym zwrotem akcji. Polecam fanom tego gatunku, oraz osobom chętnym na skosztowanie tego działu literatury.

Profil książki w serwisie lubimy czytać:
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/4804843/zakuty-w-stal

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Marcin Mortka - Żółte Ślepia [PRZEDPREMIEROWA]

Jest to druga książka jaką dostałem przed oficjalną premierą. Wiecie, nie spodziewałem się, że książka ta aż tak bardzo mi się spodoba. Żałuje, że nie natrafiłem wcześniej na pióro tego pisarza. Ale skończmy ten wstęp i przystąpmy do opinii czy recenzji książki.

------------------------------------------------------------------------------------------------------ Okładka:
Wydawnictwo: Uroboros Premiera: 26 luty 2020
------------------------------------------------------------------------------------------------- Opis marketingowy:

Najnowsza fantastyczno-historyczna powieść Marcina Mortki!
Jest 995 rok. Medvid to potężny, barczysty wojownik, który od zawsze wiernie towarzyszy księciu Bolkowi, próbującemu zjednoczyć kraj pod swoim panowaniem. Medvid doradza księciu, jak okiełznać słowiańskie moce magiczne – jak postępować z żercami, gdzie szukać wilkołaków i wodników, czym przekupić miejscowe wiedźmy i rusałki, jak przepędzić licha, leszych i latawice. Jednak na książęcym dworze coraz w…

K. C. Archer - Instytut [PRZEDPREMIEROWA]

Cześć, przychodzę do Was z książką którą dostałem pod koniec grudnia jednak w wyniku innych obowiązków zacząłem ją czytać dopiero po Sylwestrze. Chciałem też wytłumaczyć się z mniejszej niż zwykle ilości ilustracji w tekście. Jest to spowodowane wersją którąż otrzymałem. Po prostu nie miała ona wbudowanej okładki a tylko w takim przypadku zrobiłbym zdjęcia wersji elektronicznej. No nic, ja już Was nie odciągam i zapraszam do poniższego tekstu.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Uroboros
Seria: Instytut
Premiera: 29 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Teddy Cannon nie jest typową dwudziestokilkuletnią kobietą. Owszem, jest zaradna, bystra i pokręcona. Ale potrafi też z niesamowitą precyzją czytać ludzi. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że jest prawdziwym medium.

Kiedy seria złych decyzji prowadzi Ted…

Oliwia Tybulewicz - Kropla Nadziei

Po długiej przerwie od czytania, spowodowanej niemocą czytelniczą a później innymi zajęciami wracam z kolejną przeczytaną powieścią. Jest to krótka książeczka, którą możnaby spokojnie w jeden, dwa dni ukończyć.


-------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:


Wydawnictwo: e-bookowo.pl
Seria: Kropla Życia
Premiera: 1 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Zadawanie się z wampirami to same kłopoty, o tym wie praktycznie każdy, ale gdy topnieją oszczędności, wykonanie drobnego zlecenia dla hrabiny Kraus wydaje się nie najgorszym pomysłem. Do czasu.
Jaką historię kryje ekskluzywny kamień z zielonym oczkiem? Czy Artur coś ukrywa? I kiedy w końcu skończy się remont w domu Sabiny?!
Pub Luna raz jeszcze zaprasza w swe progi!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:


 Po…