Przejdź do głównej zawartości

Księga Smoków Polskich - seria Legendarz


I kolejny post okołoksiążkowy, tym razem jednak opowiem Wam o jednej książce ale nie będzie to ani opinia ani tym bardziej recenzja. Jak dobrze wiecie (lub nie), nasza historia jest pełna baśni, legend czy wierzeń. Jednym z takich wierzeń było istnienie smoków. Na pewno słyszeliście o smoku wawelskim czy legendę o bazyliszku. Jednak jest to tylko kropla w morzu wszelakich gadów które kroczyły po ziemiach Polski. Korzystając z pewnego wzrostu popularności oraz chęci poznania wierzeń słowiańskich (prawdopodobnie za sprawą dobrze przyjętej grze na podstawie serii książek Andrzeja Sapkowskiego), zaczniemy od Żmija. Smoka który chyba jest najbardziej zakorzeniony w naszych rodzimych wierzeniach. No może po za wawelskim ;) Jest również zmok wielgłowy (okładka), często mylony z hydrą.
Cała książka jest zbiorem legend, pozwólcie, że podam kilka tytułów "legenda o królewiczu zaklętym w smoka", "legenda o Konradzie i smoku Strachocie, "legenda o Żaltisie i Egle", "legenda o klątwie aitwara", "legenda o warszawskim bazyliszku", " legenda o królu wężów", i tak dalej. Oprócz samych smoków pojawią się jeszcze gryfy, pająki, król Sielaw, niedźwiedź z Puszczy Kurpiowskiej a i tak napisałem tylko małą część. Dodatkowo chciałbym zwrócić Waszą uwagę na piękne wykonanie książki oraz załączone obrazki.Jeśli post Wam się spodoba to obiecuję kiedyś zamieścić "Duchy Polskich miast i zamków", również z serii Legendarz.
Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Marcin Mortka - Żółte Ślepia [PRZEDPREMIEROWA]

Jest to druga książka jaką dostałem przed oficjalną premierą. Wiecie, nie spodziewałem się, że książka ta aż tak bardzo mi się spodoba. Żałuje, że nie natrafiłem wcześniej na pióro tego pisarza. Ale skończmy ten wstęp i przystąpmy do opinii czy recenzji książki.

------------------------------------------------------------------------------------------------------ Okładka:
Wydawnictwo: Uroboros Premiera: 26 luty 2020
------------------------------------------------------------------------------------------------- Opis marketingowy:

Najnowsza fantastyczno-historyczna powieść Marcina Mortki!
Jest 995 rok. Medvid to potężny, barczysty wojownik, który od zawsze wiernie towarzyszy księciu Bolkowi, próbującemu zjednoczyć kraj pod swoim panowaniem. Medvid doradza księciu, jak okiełznać słowiańskie moce magiczne – jak postępować z żercami, gdzie szukać wilkołaków i wodników, czym przekupić miejscowe wiedźmy i rusałki, jak przepędzić licha, leszych i latawice. Jednak na książęcym dworze coraz w…

K. C. Archer - Instytut [PRZEDPREMIEROWA]

Cześć, przychodzę do Was z książką którą dostałem pod koniec grudnia jednak w wyniku innych obowiązków zacząłem ją czytać dopiero po Sylwestrze. Chciałem też wytłumaczyć się z mniejszej niż zwykle ilości ilustracji w tekście. Jest to spowodowane wersją którąż otrzymałem. Po prostu nie miała ona wbudowanej okładki a tylko w takim przypadku zrobiłbym zdjęcia wersji elektronicznej. No nic, ja już Was nie odciągam i zapraszam do poniższego tekstu.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Uroboros
Seria: Instytut
Premiera: 29 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Teddy Cannon nie jest typową dwudziestokilkuletnią kobietą. Owszem, jest zaradna, bystra i pokręcona. Ale potrafi też z niesamowitą precyzją czytać ludzi. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że jest prawdziwym medium.

Kiedy seria złych decyzji prowadzi Ted…

Oliwia Tybulewicz - Kropla Nadziei

Po długiej przerwie od czytania, spowodowanej niemocą czytelniczą a później innymi zajęciami wracam z kolejną przeczytaną powieścią. Jest to krótka książeczka, którą możnaby spokojnie w jeden, dwa dni ukończyć.


-------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:


Wydawnictwo: e-bookowo.pl
Seria: Kropla Życia
Premiera: 1 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Zadawanie się z wampirami to same kłopoty, o tym wie praktycznie każdy, ale gdy topnieją oszczędności, wykonanie drobnego zlecenia dla hrabiny Kraus wydaje się nie najgorszym pomysłem. Do czasu.
Jaką historię kryje ekskluzywny kamień z zielonym oczkiem? Czy Artur coś ukrywa? I kiedy w końcu skończy się remont w domu Sabiny?!
Pub Luna raz jeszcze zaprasza w swe progi!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:


 Po…