Cecylia Ahern - Doskonała

Cześć, spodziewaliście się tej książki? Mówiąc szczerze to ja nie. Ale jakoś tak ciężko było mi przejść obok niezamkniętej historii. Nawet jeśli narzekałem na pierwszy tom, miałem niewielkie nadzieje na większy nacisk na historię świata oraz to jak do tego wszystkiego doszło.


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Okładka:


------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Opis marketingowy:

Trzymająca w napięciu, szokująca i wzruszająca kontynuacja „Skazy” – powieści, którą znana i ceniona na całym świecie autorka podbiła serca także młodszych czytelniczek. Celestine żyje w społeczeństwie opanowanym obsesją doskonałości. Napiętnowana Skazą, decyduje się na bunt przeciwko nieludzkiemu systemowi. Jedyną osobą, której może zaufać, jest Carrick. Czy dwoje młodych, kochających się ludzi ma jakiekolwiek szanse w walce z bezdusznym, skostniałym porządkiem? Czy zapał i gorąca miłość wystarczą, by skierować świat na nowe tory?

źródło opisu: muza.pl

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Opinia:

Drugi i ostatni tom serii Skaza jest przepełniony akcją,. To plus. Plusem jest również troszkę głębsze potraktowanie świata predstawionego. Niestety na tym koniec. Główna bohaterka niestety nadal jest taka jak w pierwszym tomie i bardzo często zmienia swoje zdanie. Ja rozumiem, autorka chciała pokazać nastolatkę, czy może raczej młodą kobietę która, że przytoczę cytat z innej serii "Igra z ogniem", jednak to się nie udaje. Jestem facetem pełnym empatii, ale akurat do niej nie potrafiłem wykrzesać z siebie nawet odrobinki współczucia. Nie, jednak odbrobina była ale to w trakcie wykonywania wyroku w pierwszym tomie [to nie jest spojler ponieważ już sama okładka to ujawnia], Niestety odpowiedź na moje pytanie, czyli: Jakim cudem doprowadzono do stworzenia Trybunału? Nie docekało się odpowiedzi. Żałuje również, że autorka nie pokusiła się na bardziej oryginalne zakończenie zamiast takiego typowego. Książka jest na tym samym poziomie co tom pierwszy i jeśli tamten się Wam podobał to proszę bardzo ale nie spodziewajcie się żadnych niespodzianek.

Profil książki na lubimy czytać:

Komentarze