Przejdź do głównej zawartości

Duchy Polskich miast i zamków - seria Legendarz


Jako, że spodobał Wam się poprzedni post w tym stylu oto kolejna książka z serii Legendarz. Tym razem mili Państwo przekonacie się iż w naszym kraju jest dużo więcej duchów niż słynna "biała dama". W książce tej wybranych zostało po kilka duchów z każdego województwa w kraju. Dlaczego wspominam o województwach, to proste. Wszystko za sprawą bardzo ciekawego i dość oryginalnego (przynajmniej ja nie spotkałem się z takim sposobem), sposobu przedstawienia spisu treści. Otóż zamiast niego jest mapa Polski z wypisanymi województwami oraz numerkiem strony na której omawiane są duchy wybrane do jego reprezentowania. Zrobiłem zdjęcie tego spisu ;) Wśród duchów możecie znaleźć między innymi "Ducha Wasyla [Gostynin]", :Król kogut [Płock]", "okrutny dziedzic [Pakość]", "żelazna dziewica [Wrocław]. I jeszcze wiele, wiele innych. Chociaż trzeba zzdawać sobie sprawę iż to tylko przedstawiciele duchów i gdyby spisać je wszystkie to każde wojewódtwo musiałoby mieć z trzy tomy takich książek, jeśli nie więcej. Nie będę za to mówił o ilustracjach ponieważ jakie są każdy widzi, mnie osobiście podobają się one ale zrozumiem jeśli Wam wydadzą się odpychające.
Pod obrazkami dodałem parę podpisów, byłoby mi miło gdybyście powiedzieli co o nich sądzicie. Mam coś takiego robić czy lepiej sobie darować.

Spis treści o którym mowa w tekście

Stańczyk!!! Nie trać głowy

Rycerz na prawie białym koniu, dla każdej dziewczyny która na takowego czeka

Każdy ma swego Robin Hooda

Prawie jak Merida Waleczna ;)

Spójrzcie, czyż to nie Yennefer

A to prawie jak obecne obrady rządu

Ładny budzik?


Prawie jak bank

Więzienie albo sanatorium, sami zdecydujcie

Kolejka do zabiegowego


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Marcin Mortka - Żółte Ślepia [PRZEDPREMIEROWA]

Jest to druga książka jaką dostałem przed oficjalną premierą. Wiecie, nie spodziewałem się, że książka ta aż tak bardzo mi się spodoba. Żałuje, że nie natrafiłem wcześniej na pióro tego pisarza. Ale skończmy ten wstęp i przystąpmy do opinii czy recenzji książki.

------------------------------------------------------------------------------------------------------ Okładka:
Wydawnictwo: Uroboros Premiera: 26 luty 2020
------------------------------------------------------------------------------------------------- Opis marketingowy:

Najnowsza fantastyczno-historyczna powieść Marcina Mortki!
Jest 995 rok. Medvid to potężny, barczysty wojownik, który od zawsze wiernie towarzyszy księciu Bolkowi, próbującemu zjednoczyć kraj pod swoim panowaniem. Medvid doradza księciu, jak okiełznać słowiańskie moce magiczne – jak postępować z żercami, gdzie szukać wilkołaków i wodników, czym przekupić miejscowe wiedźmy i rusałki, jak przepędzić licha, leszych i latawice. Jednak na książęcym dworze coraz w…

K. C. Archer - Instytut [PRZEDPREMIEROWA]

Cześć, przychodzę do Was z książką którą dostałem pod koniec grudnia jednak w wyniku innych obowiązków zacząłem ją czytać dopiero po Sylwestrze. Chciałem też wytłumaczyć się z mniejszej niż zwykle ilości ilustracji w tekście. Jest to spowodowane wersją którąż otrzymałem. Po prostu nie miała ona wbudowanej okładki a tylko w takim przypadku zrobiłbym zdjęcia wersji elektronicznej. No nic, ja już Was nie odciągam i zapraszam do poniższego tekstu.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Uroboros
Seria: Instytut
Premiera: 29 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Teddy Cannon nie jest typową dwudziestokilkuletnią kobietą. Owszem, jest zaradna, bystra i pokręcona. Ale potrafi też z niesamowitą precyzją czytać ludzi. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że jest prawdziwym medium.

Kiedy seria złych decyzji prowadzi Ted…

Oliwia Tybulewicz - Kropla Nadziei

Po długiej przerwie od czytania, spowodowanej niemocą czytelniczą a później innymi zajęciami wracam z kolejną przeczytaną powieścią. Jest to krótka książeczka, którą możnaby spokojnie w jeden, dwa dni ukończyć.


-------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:


Wydawnictwo: e-bookowo.pl
Seria: Kropla Życia
Premiera: 1 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Zadawanie się z wampirami to same kłopoty, o tym wie praktycznie każdy, ale gdy topnieją oszczędności, wykonanie drobnego zlecenia dla hrabiny Kraus wydaje się nie najgorszym pomysłem. Do czasu.
Jaką historię kryje ekskluzywny kamień z zielonym oczkiem? Czy Artur coś ukrywa? I kiedy w końcu skończy się remont w domu Sabiny?!
Pub Luna raz jeszcze zaprasza w swe progi!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:


 Po…