Przejdź do głównej zawartości

Lars Wilderäng - Rozgwieżdżone niebo

Książka którą skończyłem wczoraj ale niestety nie miałem kiedy napisać Wam o niej. W skrócie ma kilka wad ale ma również plusy i tylko od Was zależy które opcję przeważą.

--------------------------------------------------------------------------------

Okładka:

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Opis marketingowy:

Dziwne awarie telefonów, mnożące się usterki smochodów, pociągów, problemy z dostawami prądu i żywności stają się powoli codziennością. W końcu, po kolejnym zaciemnieniu, świat zmienia się nie do poznania… Wysiada cała elektronika, na co ludzkość nie jest zupełnie przygotowana. Ciemna jesień staje się rozgwieżdżoną zimą, a chaos, który wybucha sprawia, że przeżyją tylko nieliczni…

źródło opisu: www.mag.com.pl

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Opinia:

Książka z dużą ilością bohaterów. Wiecie zwykle jest to minusem gdyż takie "rozbijanie" może to doprowadzić, że będą oni pozbawieni pewnej głębi. Jednak w tym przypadku nie macie się czego obawiać. Sama apokalipsa jest dość ciekawa, przynajmniej do pewnego momentu. Jednak i tutaj mam taką łyżkę dźiegciu. A mianowicie dość sztampowe podejście do tworzenia gangów kontrolujących różne obszary kraju oraz ta jedna grupa która zamiast gnębić słabszych i zabierać im cenne zasoby próbuje stworzyć coś pokroju bezpiecznej przystani. Niestety książka cierpi na zbyt małą różnorodność przeciwników, co przy dużej ilości akcji może lekko nużyć. Pewnym atutem są krótkie rozdziały które napędzają akcję. Dodatkowo ich forma jest taka iż każdy rozdział to śledzenie innego bohatera. Nie ma tutaj bohaterów jednoznacznie złych czy dobrych. Nawet osoby które są w tej jednej grupie nie robią tego z żadnych szlachetnych pobudek a raczej mają swoje własne prywatne pobudki. Ogólnie książka nie jest zła, ale nie mogę jej jednogłośnie polecić.

Profil książki w serwisie lubimy czytać:

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/4649037/rozgwiezdzone-niebo

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Aktualnie czytam:


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Marcin Mortka - Żółte Ślepia [PRZEDPREMIEROWA]

Jest to druga książka jaką dostałem przed oficjalną premierą. Wiecie, nie spodziewałem się, że książka ta aż tak bardzo mi się spodoba. Żałuje, że nie natrafiłem wcześniej na pióro tego pisarza. Ale skończmy ten wstęp i przystąpmy do opinii czy recenzji książki.

------------------------------------------------------------------------------------------------------ Okładka:
Wydawnictwo: Uroboros Premiera: 26 luty 2020
------------------------------------------------------------------------------------------------- Opis marketingowy:

Najnowsza fantastyczno-historyczna powieść Marcina Mortki!
Jest 995 rok. Medvid to potężny, barczysty wojownik, który od zawsze wiernie towarzyszy księciu Bolkowi, próbującemu zjednoczyć kraj pod swoim panowaniem. Medvid doradza księciu, jak okiełznać słowiańskie moce magiczne – jak postępować z żercami, gdzie szukać wilkołaków i wodników, czym przekupić miejscowe wiedźmy i rusałki, jak przepędzić licha, leszych i latawice. Jednak na książęcym dworze coraz w…

K. C. Archer - Instytut [PRZEDPREMIEROWA]

Cześć, przychodzę do Was z książką którą dostałem pod koniec grudnia jednak w wyniku innych obowiązków zacząłem ją czytać dopiero po Sylwestrze. Chciałem też wytłumaczyć się z mniejszej niż zwykle ilości ilustracji w tekście. Jest to spowodowane wersją którąż otrzymałem. Po prostu nie miała ona wbudowanej okładki a tylko w takim przypadku zrobiłbym zdjęcia wersji elektronicznej. No nic, ja już Was nie odciągam i zapraszam do poniższego tekstu.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Uroboros
Seria: Instytut
Premiera: 29 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Teddy Cannon nie jest typową dwudziestokilkuletnią kobietą. Owszem, jest zaradna, bystra i pokręcona. Ale potrafi też z niesamowitą precyzją czytać ludzi. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że jest prawdziwym medium.

Kiedy seria złych decyzji prowadzi Ted…

Oliwia Tybulewicz - Kropla Nadziei

Po długiej przerwie od czytania, spowodowanej niemocą czytelniczą a później innymi zajęciami wracam z kolejną przeczytaną powieścią. Jest to krótka książeczka, którą możnaby spokojnie w jeden, dwa dni ukończyć.


-------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:


Wydawnictwo: e-bookowo.pl
Seria: Kropla Życia
Premiera: 1 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Zadawanie się z wampirami to same kłopoty, o tym wie praktycznie każdy, ale gdy topnieją oszczędności, wykonanie drobnego zlecenia dla hrabiny Kraus wydaje się nie najgorszym pomysłem. Do czasu.
Jaką historię kryje ekskluzywny kamień z zielonym oczkiem? Czy Artur coś ukrywa? I kiedy w końcu skończy się remont w domu Sabiny?!
Pub Luna raz jeszcze zaprasza w swe progi!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:


 Po…