Lars Wilderäng - Rozgwieżdżone niebo

Książka którą skończyłem wczoraj ale niestety nie miałem kiedy napisać Wam o niej. W skrócie ma kilka wad ale ma również plusy i tylko od Was zależy które opcję przeważą.

--------------------------------------------------------------------------------

Okładka:

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Opis marketingowy:

Dziwne awarie telefonów, mnożące się usterki smochodów, pociągów, problemy z dostawami prądu i żywności stają się powoli codziennością. W końcu, po kolejnym zaciemnieniu, świat zmienia się nie do poznania… Wysiada cała elektronika, na co ludzkość nie jest zupełnie przygotowana. Ciemna jesień staje się rozgwieżdżoną zimą, a chaos, który wybucha sprawia, że przeżyją tylko nieliczni…

źródło opisu: www.mag.com.pl

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Opinia:

Książka z dużą ilością bohaterów. Wiecie zwykle jest to minusem gdyż takie "rozbijanie" może to doprowadzić, że będą oni pozbawieni pewnej głębi. Jednak w tym przypadku nie macie się czego obawiać. Sama apokalipsa jest dość ciekawa, przynajmniej do pewnego momentu. Jednak i tutaj mam taką łyżkę dźiegciu. A mianowicie dość sztampowe podejście do tworzenia gangów kontrolujących różne obszary kraju oraz ta jedna grupa która zamiast gnębić słabszych i zabierać im cenne zasoby próbuje stworzyć coś pokroju bezpiecznej przystani. Niestety książka cierpi na zbyt małą różnorodność przeciwników, co przy dużej ilości akcji może lekko nużyć. Pewnym atutem są krótkie rozdziały które napędzają akcję. Dodatkowo ich forma jest taka iż każdy rozdział to śledzenie innego bohatera. Nie ma tutaj bohaterów jednoznacznie złych czy dobrych. Nawet osoby które są w tej jednej grupie nie robią tego z żadnych szlachetnych pobudek a raczej mają swoje własne prywatne pobudki. Ogólnie książka nie jest zła, ale nie mogę jej jednogłośnie polecić.

Profil książki w serwisie lubimy czytać:

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/4649037/rozgwiezdzone-niebo

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Aktualnie czytam:


Komentarze